Ahhoz, hogy a rend valóban hatékonyan működjön, külön feladatköröket kellett létrehozniuk, amelyhez a tagoknak minden körülmények között tartaniuk kell magukat. Nem léphetnek túl saját hatáskörükön, és nem térhetnek el a szabályzattól, amely -szemben az egykor még "ártatlan" fiúegylet követelményeivel- keményen bünteti a kihágásokat.
•Feladatkörök és ismertetőik•
Csontember: Azokat az embereket nevezik így, akik már a szervezethez tartoznak, de még nem teljes értékű tagjai annak. A csontemberek kemény fizikai és szellemi kiképzésben részesülnek a beavatás próbatételei előtt. Folyamatosan megfigyelik és tesztelik őket. Első sorban a lojalitásukat teszik próbára (gyakran színlelnek emberrablást, extrém esetekben kínvallatást, hogy bizonyosságot nyerjen a csontember hűsége. Ezt a módszert alkalmazhatják a már beavatott tagokon is.) Megfigyelik, hogyan reagál egyes élethelyzetekre, stresszre, stb. Ezek a tesztek és a kiképzés során derül ki, hogy miben jó igazán a csontember, ezáltal pedig a vezetőség eldönti, hogy melyik csoportban kap helyet. Amiért a szervezet létezése is titkos, A Rend saját maga válogatja ki (rendszerint fiatalkorú, esetleg első- másodéves egyetemista) jelöltjeit. Általában olyanokat, akik penge élen táncolnak bűn és becsület között, és/vagy akiket kivetett magából a szociális háló (az utcán él, a szülei elfordultak tőle, lelenc gyermek), mert ezeket az embereket könnyebben csábítja a pénz és a hatalom, amelyet a Rend ígér. Ha kell, a jelölt személyazonosságát is eltörlik a föld színéről (A Rendnek megvan minden eszköze hozzá). Új életet, anyagi javakat kínálnak, de valakit egyből a mély vízbe dobnak, és feltárják előtte a titkot, melyet őriznek, és célkitűzéseiket. Ha az ember nemleges választ ad a megkeresésre, úgy a Rend megöli őt (máskülönben semmi nem biztosítaná, hogy titok marad a titok.), de ha a közember is benne van a dologban, úgy már Csontemberről beszélünk. A csontemberek még a kiképzés előtt megkapják A Rend tetoválását, és napjainkban egy nyomkövető chip-et is szokás beültetni a bőr alá. A hűségüket, a rátermettségüket a belépéstől számított 1, 1 és fél év alatt bizonyíthatják. Illetve fiatal korúak esetében a 21. életévük betöltéséig.
Informátor: Az informátor feladata valamilyen szinten beépülni az alakváltók közé. Nem feltétlenül lesz ő a legjobb barát. Ámbár, ha úgy ítéli meg a helyzetet, akkor megpróbálhat igazán közel férkőzni az idegen fajhoz. Lehet ő az a srác aki szembe fut veled a szokásos reggeli kocogásod közben, aztán munkába menet is összefutsz vele, egymásra mosolyogtok; vagy ő az a lány akit rendszeresen látni a kedvenc szórakozóhelyeden, de sosem szólítjátok meg egymást. Tökéletes álca alatt dolgozik, és pont ez a feladatkör lényege. Szóval az informátor az a személy, aki elég közel van a tűzhöz, de kínosan ügyel arra, hogy ne égesse meg. Ő figyeli ki azokat a csoportoktól elhatárolódott alakváltókat, akik még hasznosak lehetnek A Rend számára. (Azért őket, mert a klántagok erős bajtársi köteléket ápolnak. Ha egy is eltűnne soraikból, azért addig dúlják az országot, míg nem találnak egy holttestet amelyet eltemethetnek. A testvériség nem kockáztathatja meg, hogy felfedjék őket.) Befogásra ajánlhat fel egyedeket a Testvériségnek, de az ő feladata itt véget ér. Az informátor nem harcolhat, nem is állnak rendelkezésére ehhez szükséges eszközök. Csalinak is gúnyolják őket A Rend belsőbb köreiben, és voltaképpen azok is. Ha elég közel kerül egy alakváltóhoz, akkor bedobhatnak informátorokat csaléteknek. Többségüket megtanítják az alakváltók sajátos nyelvére is.
Hajtó: Ahol az informátor feladata véget ér, ott lépnek képbe a hajtók. A hajtó dolga elfogni a kiszemelt alakváltót, harcképtelenné tenni, és elszállíttatni A Rend főhadiszállására, ahol az alakváltót átadják a kutatóknak. (Mindezt persze a legnagyobb titokban, hiszen a csoport csak addig működhet, amíg sem alakváltó, sem közember nem tud róla.) Mindannyian kiválóan képzett gyilkosok, közelharcban felvennék a versenyt egy újszülött alakváltóval is, és rendelkezésére áll az összes eszköz arra, hogy elvégezzék a feladatot. A hajtók afféle kivégzőosztagként is funkcionálnak A Renden belül. Mindig is voltak és lesznek olyan tagok, akik ellenszegülnek a parancsnak, akik meg akarják buktatni a rendszert, vagy elcsábítja őket a világi élet egyszerűsége. A hajtók feladatkörébe tartozik az is, hogy jobb belátásra bírják ezeket a személyeket, és visszatereljék őket az eddig járt útra, illetve, amennyiben ez nem sikerül, akkor likvidálják őket, és "eltakarítják" a nyomokat. Hajtók:: Kim Doolley
Kutató: Feladatuk minél alaposabban megismerni az idegen fajt. Egyszerűnek tűnik, ám annál összetettebb feladatkör. A kutatók rendelkezésére állnak a legmodernebb orvosi eszközök, hozzáférésük van a még kísérleti stádiumú gyógyszerkészítményekhez, anyagi forrásaik pedig -A Rendnek köszönhetően- kiapadhatatlanok. Az alakváltókon végzett kísérletek során nem csupán a faj alapos tanulmányozására törekednek. Általuk keresnek válaszokat olyan kérdésekre, mint például, hogy miként gyógyítható a rák; és hogyan állíthatják meg az AIDS- et. Ennek érdekében gyógyszerekkel kísérleteznek a befogott alakváltókon, megfigyelik, miként reagálnak a beadott szerekre, egyes egyedeket élve boncolnak fel, illetve kínvallatásnak vetik alá. Amennyiben bizonyosságot nyer, hogy az alakváltó már nem hasznos A Rend számára, akkor végeznek vele, hiszen nem engedhetik többé szabadon.
Triád:A Testvériség három főből álló vezetőrétegét nevezzük Triádnak. Minden csoport legkiválóbb tagjai közül kerülnek ki ezek a személyek, akik már rengeteg tapasztalattal rendelkeznek ahhoz, hogy képesek legyenek irányítani saját csoportjukat, melynek egykor maguk is tagjai voltak. Noha a legjelentősebb döntéseket együtt hozzák meg, a vezetőnek joga van egyénileg utasítani saját csoportját, beosztottjait. A Triád határozza meg azt is, hogy A Rend melyik tagját tegyék próbára, (ezért gúnyolják őket többek között bohócoknak is. Persze csak a hátuk mögött.) és ők vezényelik le az akciókat is. Triád::Hajtók::Hunter Wright